Ana SayfaYAŞAMKaravan nasıl seçilir?

Karavan nasıl seçilir?

Korona sonrası dünyada tatile çıkarken de sosyal mesafeyi korumakta yarar var. Bu durum da karavanlara olan talebi artırıyor. Tatil rotasını çevirmek isteyenler için doğru karavanı seçmenin inceliklerini Turmobil Pazarlama Direktörü Can Topçu’ya sorduk.

Korona süreci karavan sektörüne nasıl etki etti? Karavan turizminde neler değişti?Öncelikle bu süreç insanların doğaya olan bakışını değiştirdi. Doğanın bize değil bizim doğaya ihtiyacımız olduğu gerçeğini ortaya çıkardı. Kendi sektörümüzdeyse insanların sosyal mesafeli ve kalabalıklardan uzak tatil türlerine daha önem verdikleri ve tercih etiklerini gözlemliyoruz. Karavan turizmi özelinde belki bu sene değil ama önümüzdeki senelerde kesinlikle köklü değişiklikler olacağı inancı içerisindeyiz. Başta glamping (Glamour ve Camping kelimelerinin birleşmesinden oluşan bir kamçılık türü) konseptinin gelişi olmak üzere servis, konaklama, karavan çeşitleri ve kampçılık modellerinin değişikliğe uğrayacağını, yurtdışında görmüş olduğu ilgiye ve hizmet-kalite standartlarına ulaşacağını düşünüyoruz.

Karavan kiralarken nelere dikkat etmeliyiz, ihtiyacımızı hangi karavanın karşılayacağını nasıl anlarız?
Karavan kiralarken öncelikle hangi bölgeye seyahat edeceğiniz ve hangi alanlarda konaklama yapacağınız çok önemli. Örneğin çekme karavan ile gidebileceğiniz yerlerle motokaravanla gidebileceğiniz yerler arasında farklılıklar var. Bu açıdan yeni nesil karavanlar ve bu sene en çok talep gören aracımız 4×4 L200 Crawler gidebileceği yerler ve kullanım kolaylıklarıyla inanılmaz avantajlı. İkinci önemli bir noktaysa kapasite ve karavanların özelikleri olarak iyi analiz edilmesi. Karavanın kullanım koşulları, kapasitesi, teknik özelikleri hepsi bir arada değerlendirilmesi gerekmektedir.

Mitsubishi L200 Crawler, güçlü 4×4 bir araç kullanmanın yanı sıra, şehirden uzaklaşmak, doğaya kaçmak, kamp yapmak isteyenlere muhteşem bir kaçış planı sunuyor.

 

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar