Ana SayfaAJANDAOrtak anılarımız İstanbul - Roma sergisinde

Ortak anılarımız İstanbul – Roma sergisinde

Kenan Işık, Kalyon Kültür için özel olarak hazırladığı ‘Zamanın Ardında İstanbul-Roma’ sergisinde sunduğu görsel şölenle ziyaretçileri iki şehir arasında arasında yolculuğa çıkarıyor.

Nişantaşı’ndaki Taş Konak’ta 13 Ekim’e kadar açık olan sergide, Işık’ın tuvale yansıyan resimlerinin yanı sıra kabartma ve seramik uygulamalardan oluşan 42 eser var. 

 Sanatçı Kenan Işık’ın sergisi 13 Ekim’e kadar gezilebilir

Kenan Işık “Her iki şehrin kültürel ve tarihi dokusunu, ortak yazgısını ve zenginliğini hafızalarda tazelemek fikriyle yola çıktığım eserlerimde, izleyiciyi öncelikli olarak Roma’nın ve İstanbul’un mimari anıtları bekliyor. Kimsesiz hissettirmeyen herkese mâl olmuş anıları içeren çalışmalarımda; Konstantin’in azametini, Fatih’in cesaretini, Cumhuriyet’in kalp atışlarını hissedebilirsiniz” diyor.

Zamanın Ardında İstanbul – Roma sergisinde 42 eser var

Uyandıran sergi

Kalyon Kültür Sanat Yönetmeni ve serginin küratörü Aslı Bora’ya göre Işık’ın eserleri İstanbul ve Roma’nın mekansal retoriğini mercek altına alarak iki şehrin anılarını uyandırıyor. Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu da benzer bir anlayışla kültürel mirasa uluslararası bir perspektifle sahip çıktıklarını vurguluyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar