Ana SayfaGenelREMA Yaratıcı Araştırma Lab'in "Bir İklim Sekiz Gerçeklik" sergisi sanatseverlerle buluştu

REMA Yaratıcı Araştırma Lab’in “Bir İklim Sekiz Gerçeklik” sergisi sanatseverlerle buluştu

ABD’de doktora eğitimini sürdüren genç Türk girisimci Emine Arıkan’ın kurduğu REMA Yaratıcı Araştırma Lab, “Bir İklim Sekiz Gerçeklik” adlı sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergi, sekiz farklı sanatçının yapay zeka destekli eserlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.

Arıkan, Rema Lab’in temel prensiplerini “sanatçıları güçlendirmek, yeni nesil teknolojiyi sanatçılar için erişilebilir hale getirmek, sosyal, multidisipliner ekip/ toplum ve hibrid/çok boyutlu tecrübeler yaratmak” olarak sıralıyor ve “Amacımız; yaratıcıdan yine yaratıcıya akan dairesel bir değer akımı oluşturmak” diyor.

Emine Arıkan

 

Arıkan, Massachusetts’teki bu sergiyle yapay zeka ve sanatın birleşiminde nasıl bir sinerji oluşturulabileceğinin işaretini verdi. Sergideki eserler, yapay zekanın insan yaratıcılığına nasıl bir derinlik ve zenginlik katabileceğini, bu iki farklı dünyanın birleştiğinde nasıl yeni perspektiflerin ortaya çıkabileceğini gösterdi. Emine Arıkan “İnsanlar ve yapay zeka arasındaki ince çizgi niyettir” diyerek, teknolojinin sanatta yeni bir dönemi nasıl başlattığını ve gelecekte bu alanın nereye evrilebileceğine de vurgu yaptı.

“Bir İklim Sekiz Gerçeklik” sergisi, REMA’nın sanat ve teknolojinin birleşiminde oluşturduğu vizyonuyla, sanatın sadece duygusal bir yaratım değil, aynı zamanda teknolojik bir derinlik kazanabileceğini de ortaya koydu.

 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar