DOĞAYA AŞIK

Yer aldığı yapımlarla adından başarıyla söz ettiren Sedef Avcı ile şehirde yazı yeşiller içinde karşıladık! Tam bir doğa aşığı olan oyuncu ile mesleğini, yaz planlarını ve yeni projelerini konuştuk

YAZI: ZEYNEP GÜLER CEYLAN FOTOĞRAFLAR: AYTEN ALPÜN

Şehirde yazı nasıl geçirirsiniz?

Haziran sonuna kadar bu yaz İstanbul’dayız. Doğanın içine kaçıp, yeşilin daha bol olduğu, şehir merkezine yakın sakin yerlere gitmeyi tercih ediyoruz.

İstanbul’a ilk kez gelecek birine bu mevsimde neler yapmasını tavsiye edersiniz?

Sultanahmet ve Taksim gibi çok spesifik yerleri söylemeyi tercih etmem açıkçası. Benim en çok sevdiğim yerlerden birisi bu mevsimde Burgazada. Büyükada daha kalabalık, Burgazada hala sakin ve kendi özelliğini koruyan bir ada. Ben uzun süre Kandilli’de oturdum, o tarafları, Boğaz’ın kıyısını çok seviyorum. Kandilli kendi dokusunu koruyan bir semt. Sahilde balık yemek çok keyifli.

İstanbul’dan başka bir şehirde yaşamanız gerekseydi, burası neresi olurdu?

İstanbul dışında yaşayacaksam, daha sakin bir lokasyonu tercih ederdim. Doğayla iç içe yaşayabileceğimiz, kalabalığın ve büyük şehir stresinin olmadığı bir yeri isterdim. Ege ve Akdeniz’de bir yerler olabilir ama

bu şu an maalesef çocukla pek mümkün bir fikir değil bizim için…

Şehirde en sevdiğiniz semtler hangileri?

Moda’yı hala çok seviyorum, aslında özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor ama yine de sevdiğim bir yer. Bir de şu anda oturduğum yer olan Fenerbahçe, Kalamış’ı çok seviyorum. Şimdi herkes de o tarafa gitmeye başladı, sahil şeridi çocukla özellikle çok rahat. Bol yeşillik, herkes çimlerde oturuyor, çok özgür ve keyifli bir alan. Genelde vaktimizi orada geçiriyoruz.

Oğlunuz Can’la birlikte şehirde en çok yapmayı sevdiğiniz şeyler neler?

Şehirde oğlumla birlikte AVM’lerde gezmişliğim yok, kalabalığın içine çok girmiyoruz, genelde sahilde, deniz kenarında vakit geçirmeyi seviyoruz. Doğanın içinde olmayı çok seviyoruz. Ben mümkün olduğunca dışarda vakit geçirsin istiyorum, o da bütün gün keyifle oynuyor dışarıda.

Yer alacağınız projeleri seçerken önceliğiniz neler oluyor?

Yeni sezonun senaryoları yeni gelmeye başladı. Ajansım Gaye Sökmen ile okuyup değerlendiriyoruz. Senaryo çok önemli benim için, ama bir o kadar da yapım şirketi ve oyuncular da çok önemli. Artık çok uzun süreler çalışılıyor ve bir sürü insan çalıştığının karşılığını alamıyor, bu bizim de başımıza geldi. Daha çok güvende hissedebileceğim bir ortamda çalışmam gerekiyor. İşimi yaparken birçok şeyden feragat ediyorum ama bunun da karşılığını almam gerekiyor, yeri geliyor çocuğumu görmeden çalışıyorum.

Oynadığınız tüm işleri düşünürsek, sizde veya seyircide en çok iz bırakan hangisidir?

Beni insanlar en çok neyle hatırlıyor derseniz ‘Menekşe ve Halil’ diyorlar, üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen hala o karakterle hatırlanıyorum. Arap ülkelerinde de yayınlandığı için ‘Menekşe ve Halil’ unutulmadı. ‘Ezel’deki rolümle de hatırlanıyorum, onun da üzerinden 10 yıl geçti.

İSTANBUL’DA YAZ

En sevdiğiniz dondurmacılar…

Girandola, Mua.

Açık havada tercih ettiğiniz yürüyüş parkuru…

Caddebostan sahili.

En sevdiğiniz balık restoranları…

Suna Balık, Kandilli.

En sevdiğiniz kahve adresleri…

Voi, Grön.

En sevdiğiniz açık hava sineması ve konser alanları…

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu.

Şehirde en sevdiğiniz havuzlar….

Fenerbahçe tesisleri.

Yazın şehirde tercih ettiğiniz kahvaltı mekanları…

Cafe Nar, Rumelihisarı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar