CAZSEVERLERE MÜJDE!

Zorlu Performans Sanatlar Merkezi’nin yeni kulübü Touche, geçtiğimiz ay açıldı. Geçtiğimiz aylarda Caz festivali kapsamında konserlere de ev sahipliği yapmış olan mekan resmi açılışını da yapmış oldu. Açılışta Kerem Görsev Quartet ve Elif Çağlar sahne aldı. 110 kişilik oturma kapasitesine sahip mekan artık haftanın her günü caz performanslarından, akustik dinletilere, komedi şovlarından, butik partilere ve ‘open mic’ gecelerine uzanan geniş bir yelpazede yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak. Detaylı program ise önümüzdeki günlerde web sitelerinden paylaşılacak. 5 yıldır hayatımızda aktif bir konumda yer alan Zorlu PSM böylece mekan yelpazesini Touche ile çeşitlendirmiş oldu.

Mekan oldukça sıcak bir atmosfere sahip. Kulübün menüsü bir caz kulübe uygun olarak şekillenmiş. Masaların küçüklüğü göz önünde bulundurularak hazırlanan menüde daha çok paylaşımlık ‘finger food’ tarzı yemekler bulunuyor. Çok karışık bir menü değil. Hem dünyadan hem bizden lezzetli paylaşımlıklardan özellikle mücver (20 lira) evde yapılmış gibi. Peynirli muska böreği (16 lira), risotto topları (30 lira) övgüyü hak ediyor. Etsevenlere domates soslu köfte (32 lira), şu sıralar her restoranın menüsünde farklı yorumlarla sunulan taco, tandır taco (33 lira) ismiyle sunuluyor ve oldukça lezzetli. Mekanın yemekleri gibi içki ve kokteyl menüsü de oldukça iddialı. Buraya özgü kokteyllerden Touche prive (55 lira), jazzy satsuma (50 lira) bizim favorimiz oldu. Viski ve konyak ile hazırlanan kokteyllerin dışında hiçbir yerde bulamayacağınız oldukça geniş bir menüleri bulunuyor. Kokteyl fiyatları 50-60 lira fiyat aralığında. Klasikten vazgeçmeyenler için örneğin, negroni (50 lira), cosmopolitan (50 lira) gibi seçenekler de eklenmiş. Mekan sadece konser olduğunda açık.

CAZ KULÜBE YAKIŞAN İÇKİLER

Yemek yanında tüketebileceğiniz şarap ve bira menüsü yemek menüsünden çok daha geniş. Pek çok bölgeden şarap ve biraları bulunuyor. Fiyatlar yine muadillerine göre oldukça uygun. Bunun dışında caz kulübü olduğu için viski ve konyak menüsü de geniş tutulmuş.

Zorlu Center, Levazım Koru Sok. No: 2 PSM/70 Zincirlikuyu / 0212 924 01 28 /

Yazı: AYNUR ERDEM Fotoğraflar: GARO MİLOŞYAN

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar