Ana SayfaYAŞAMİstanbul geceleri büyük geri dönüşe hazır

İstanbul geceleri büyük geri dönüşe hazır

İstanbul’da konserler, tiyatrolar, restoranlar, sosyal etkinlikler artık eski ihtişamlı günlerine dönmeye hazırlanıyor. Peki siz bu kış sosyal etkinliklere yeterince hazır mısınız?

Biletlerinizi ayırtın
Konserler, tiyatrolar, restoranlar artık müşterilerini bekliyorlar ve kimi zaman bilet bulmak bile mümkün olmayabiliyor. Rezervasyonlarınızı önceden yaptırmak, biletlerinizi önceden ayırtmak akıllıca bir hareket olacaktır.

Soğuğa yenik düşmeyin
Her ne kadar sosyal etkinlikler kapılarını açsa da dünyada hala bir pandemi var ve soğuğa maruz kalıp bağışıklığınızı düşürmek isteyeceğiniz son şey. Kıyafetlerinizi uygun şekilde seçmenizi tavsiye ederiz. Kışlık gömlek, süveter, ayaklarınızı sıcak tutacak bir spor bot, atkı, eldiven, bere, kaban… Sıkı giyinmekten imtina etmeyin. Nasıl olsa arabayla gidip geleceğiz yanılgısına ise hiç düşmeyin çünkü biliyorsunuz, İstanbul’da aracınızı park ettiğiniz yer ile etkinlik mekanı arasında kilometrelerce yürümek zorunda kalabilirsiniz.

Bağışıklığınızı güçlendirin
Vücudunuzun zayıf düştüğünü ve bağışıklığınızın risk oluşturduğunu düşünüyorsanız, programlarınızı iptal edip dinlenmek, beslenmek ve yeniden güç kazanmak da doğru bir strateji olacaktır.

Maske ve hijyene dikkat
Yanınızda fazla fazla maske bulundurmanız, hijyen kurallarına dikkat etmeniz hala çok önemli. Maskenizi 2 saatte bir değiştirebilir, ellerinizi de sıkça dezenfekte ederek olası bulaş riskini en aza indirebilirsiniz. Mesafeyi de korumaya özen göstereceğinizi umuyoruz.

Ulaşımı planlayın
Eğer akşam alkol almaya niyetliyseniz ve arabamı bırakır taksiyle dönerim gibi planlar yapıyorsanız, bu planınızı tekrar gözden geçirin veya önceden sizi alacak taksiyle anlaşarak saat konusunu netleştirin, çünkü bildiğiniz gibi bir süredir İstanbul’da taksilerin yolcu seçme problemi nedeniyle herkes isyan ediyor. Akşamınız kabusa dönmeden önce planınızı detaylandırın ve kesinleştirin.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar