Ana SayfaYAŞAMYeni dünyada eğlencenin merkezi evler olacak

Yeni dünyada eğlencenin merkezi evler olacak

Pandeminin ardından karşımıza çıkacak yeni dünyada, eğlence ihtiyacı için dijital imkanlar sayesinde, eskisine oranla evlerimize daha fazla rol düşeceğini tahmin edebilirsiniz. Filmlerin bile artık sinema salonları için değil dijital platformlar için çekildiği bir çağda, evlerimiz eğlence hayatının önemli bir merkezine dönüşecek. Peki, evlerimizi bu yeni düzene nasıl hazırlayacağız?

Birkaç yıldır sinema salonlarının Netflix ve benzeri dijital yayıncılık platformlarına karşı savaş verdiğine tanık oluyorduk. Bu savaşta film yapımcıları da önceleri sinema salonlarına destek vermeye çalışsa da yaşanan gelişmeler ve ortaya çıkan pandemi sonunda, artık herkes dijital platformlarının zaferini kabul etmek durumunda kaldı. Kısa süre önceye kadar Oscar ödüllerine kabul edilmeyen dijital platform filmleri de artık sinema ödüllerinde ciddiye alınmak durumundalar.  Yapımcılar da yeni bir filme başlarken, tamamen dijital platformları dikkate alarak film çekiyorlar.

Öte yandan dijital eğlencenin bir diğer ayağı da video oyunları ve bu öyle az buz bir sektör değil. Dünya çapında sinema ve dizi sektöründen kat kat büyük bir sektör hale gelmiş durumdalar. Video oyunu dendiğinde hala aklına küçük çocukları getirenlerdenseniz, ciddi bir güncelleme almanızın da zamanı gelmiş demektir çünkü aklınızdaki dünya 20 sene öncesinde kaldı, bugünün dünyasında video oyunlarının en büyük tüketici gruplarından birisi 30 yaşının üzerindeki yetişkinler.

Oyun konsolları, PC’ler ya da telefonlar ve hatta akıllı televizyon uygulamaları üzerinden oyunlar tüm dünyaya yayılmış durumda.

İşte bu yeni dünya düzeni artık eğlencenin merkezinin evler olacağını işaret ediyor ve bu değişime karşı koymak da mümkün değil.

Evimizi bu yeni düzene hazırlamak için bizim de yapabileceğimiz birkaç küçük düzenleme var. Öncelikle evimizin salonunu bu eğlence seçeneklerine daha uygun hale getirmekle başlayabiliriz.

Evde video oyunlarıyla oynamak isteyenler için, konforlu ve rahat bir oyun köşesi yaratabilirsiniz. Eğer evin oyun seven bireyleri sanal gerçeklik gözlükleri kullanmaya niyetliyse, başlarında gözlük varken sağa sola çarpmamaları için yumuşak halılarla döşeli geniş ve boş bir alan oluşturmak çok sağlıklı olacaktır çünkü sanal gerçeklik içinde elini kolunu sallayan insanlar etraftaki eşyalara çarparak sakatlanma tehlikesi yaşayabiliyorlar.

Video oyunlarına meraklı aile bireyleri kadar sinema filmi, diziler, konser kayıtları izlemek isteyenler için de en merkezi ihtiyaç yeni ve büyük bir akıllı TV olacaktır. Yeni televizyon arayışında olanlara LG Smart TV modellerini incelemelerini tavsiye ederiz. Elbette şık bir TV ünitesi de salondaki bu eğlence merkezini tamamlayan önemli bir unsur olarak, unutulmamalı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar