Ana SayfaŞEHİR REHBERİCeylan Ertem'in İstanbul'daki beş favori vegan mekânı

Ceylan Ertem’in İstanbul’daki beş favori vegan mekânı

Barış Akpolat’ın Ceylan Ertem’le veganlık üzerine yaptığı sohbeti okumak için TIKLAYIN

Bi’nevi deli 

Adeta sanat eseri gibi yarattıkları tabakları Instagram sayfalarında sergileyen Etiler’deki bu restoran uzaktan baktığımızda bile ağzımızı sulandırıyor. Ayrıca evinize giderken götüreceğiniz vegan yoğurt, seitan, vegan peynir gibi ürünler de restoranda satılıyor.

Bahtiyar Sok. 10-1 Beşiktaş

Veganarsist 

Özellikle hayvan yemeyi yeni bırakan vejetaryen ve vegan dostlara, ete alternatif, vegan lahmacundan vegan tantuniye dek seçenekler sunan bir restoran. İki şubesi var, hem Anadolu hem Avrupa Yakası’nda.
Haskârgazi, Nişantaşı, Kuyumcu İrfan Sok. 19/A Şişli

Vegan bakkal ve
Vegan Dükkan

Vegan Bakkal Kadıköy’de, Vegan Dükkan Cihangir’de. Bir şeyler atıştırmaktan çok, alıp evde kendi kendinize vegan yemekler pişirmeniz için onlarca ürün var. Ayrıca dondurulmuş ürünler ve vegan kahvaltılıklar da imdadınıza yetişecek.
Bademaltı Sok. 38/C

Caferağa-Kadıköy Soğancı Sok. 8

Cihangir-Beyoğlu

Çiya Sofrası

 

Aslında vegan restoran değil ancak örneğin vegan lahmacun var mutfaklarında. Ve Güneydoğu/Doğu Akdeniz mutfağından lezzetli sebze yemekleri ile size bir seçenek olabilir.

Güneşli Bahçe Sok.
Caferağa-Kadıköy

Cico Cebali

Restoran değil ama bu saydığım birçok mekâna ürün gönderen bir adres. En lezzetli peynir çeşitlerini üreten Ebru Hanım’ın adresi. Ayrıca raw pastalarına mutlaka bir göz atın Instagram sayfasında, görsel olarak da bir şölen sunuyor. Doğum günü pastası siparişleriniz için düşünmelisiniz.

instagram/cicocebali

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar