Ana SayfaYEME & İÇMEOmakase Restoranı Sankai by Nagaya Bebek Otel’de açıldı

Omakase Restoranı Sankai by Nagaya Bebek Otel’de açıldı

Konsepti, iki Michelin yıldızlı şef Yoshizumi Nagaya partnerliğiyle tasarlanan Japon omakase restoranı Sankai by Nagaya, Bebek Otel by The Stay’de misafirlerini ağırlamaya başladı.

Misafirlerine sürprizlerle dolu bir deneyim vaat eden restoran, Bebek Otel’in üçüncü katında bulunuyor ve sadece 24 kişilik oturuma sahip. İstanbul Boğazı’nın müthiş manzarası eşliğinde Japon mutfağından lezzetleri ve Nagaya Şef’in özel reçetelerini omakase olarak sunuluyor.

Mevsiminde ve yüksek kalitede yiyeceklerle Kaiseki mutfağı

 Sankai by Nagaya sanat eseri niteliğindeki tabaklarıyla geleneksel Edomae tarzı sushi ve Kaiseki mutfağını omakase tadım menülerinde bir araya getiriyor. Kaiseki mutfağı; mevsimlik ve taze malzemelerle yapılan, geleneksel değerleri buluşturan aşamalı bir sunum biçimi. Uyum, denge ve zanaatkarlık kavramlarını ön plana koyuyor. Edomae ise Tokyo’nun eski adı olan Edo’nun körfezinden günlük tutulan balıklarla hazırlanan sushi stilini anlatıyor. Sankai by Nagaya, bu stili benimseyerek Türk denizlerinde günlük tutulan balıklarla hazırlanan sashimi ve sushi lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. Yalnızca mevsimsel ve iklimin öne çıkardığı ürünlerle çalışan Şef Nagaya, yüksek standartlardaki malzemelerin orijinal tadının ön planda kalmasının önemini vurgularken, mutfağının sırrını; “Amaç, doğal aromayı örtmeden arttırmaktır” diye tanımlıyor.

Sankai by Nagaya’nın öne çıkan bir diğer özelliği ise ataerkil bir yapıya sahip olan sushi mutfağına karşın Chef de Cuisine görevini kadın şef Hiroko Shibata’ya vermiş olması. Edomae sushi uzmanı şef Hiroko Shibata her sabah, o gün kullanacağı balıkları özenle kendisi seçiyor.

Sofistike Japon tasarımıyla bütüncül bir omakase

Dünyaca ünlü mimar Mahmut Anlar önderliğinde Geo-ID tarafından tasarlanan 24 kişilik restoran, misafirlerini sofistike bir Japon evi atmosferiyle karşılıyor. Bebek Otel’in iki odası birleştirilerek oluşturulan Sankai; Japon omakase deneyimini bütüncül olarak yansıtmayı hedefliyor. Sankai by Nagaya’da kaligrafi sanatçısı Mamimozi’nin mekana özel olarak hayata geçirdiği tablosu da sergileniyor. Sankai by Nagaya, İstanbul’u Japon misafirperverlik sanatı anlamına gelen ve kusursuzluğu yansıtan ‘omotenashi’ kültürüyle buluşturuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar