Ana SayfaAJANDAKitap zamanı

Kitap zamanı

Hepsiburada’nın her zaman üzerinde durduğu ve çok yönlü yayınevleri aracılığı ile her yaştan okura sunduğu en önemli ürünlerini kitaplar oluşturuyor.

Yeni çıkan kitaplar

Yeni çıkan kitapları takip eden sıkı bir okursanız size birçok seçenek sunuyoruz. Okuyuculara farklı kapılar açan, onları bilgilendiren en yeni psikoloji ve kişisel gelişim kitapları, klasiklerin yeniden basımları, yerli ve yabancı yazarların en yeni eserleri kitapseverleri bekliyor.

En çok tercih edilen yeni çıkan kitaplar arasında kişisel gelişim ve psikoloji kitapları yer alıyor. Yeni çıkan kişisel gelişim ve psikoloji kitapları, meraklılarına kendilerini daha yakından tanıma ve iç dünyalarını keşfetme olanağı sunuyor. Psikoloji hakkında temel bilgiler edinmek ve psikoloji bilimini tanımak istiyorsanız Adam Hart-Davis’in yazmış olduğu ‘Pavlov’dan Günümüze’ isimli kitapla ilk adımı atabilirsiniz. Daha çok Zen öğretilerine merak sardıysanız ve bu yolla kişisel gelişiminize katkı sağlama düşüncesindeyseniz Shunmyo Masuna’nın ‘Basit Yaşam Sanatı’ isimli kitabını okuyabilirsiniz. Müthiş Psikoloji tarafından hazırlanan ‘Hayır Diyebilme Sanatı’, Bahar Eriş’in kaleme aldığı ‘Korkmasaydın Yapardın’, Dr John Townsend ve Dr Henry Cloud’un birlikte yazdıkları ‘Sınırlar’ kitabı bu alanda göz atabileceğiniz yeni çıkan kitaplardan sadece birkaçı.

Polisiye roman sevenleri de unutmadık. Okuyucularına macera dolu bir dünya sunan polisiye romanlar yeni çıkan kitapların her zaman gözdesi oluyor. Ahmet Ümit kitaplarının başkahramanı komiser Nevzat’ın yeni maceralarına ortak olacağınız ‘Aşkımız Eski Bir Roman’ yeni çıkanlar arasında polisiye türünü sevenleri bekliyor. Gökhan Horzum’dan ‘Çukur Yamaçın Dönüşü’ Çağlayan Yılmaz’ın Börü serisinin devamı niteliğindeki kitabı Börü 3: Kurt Yangını ve Holly Seddon imzalı ‘Nefesini Tut’ yeni çıkan polisiye romanlar arasında yer alıyor.

Aşkın binbir türlü halini gözlemleme fırsatı bulacağınız aşk romanları yeni hikayelerle sizleri bekliyor. Pucca’nın aşk ve eğlence dolu günlüğü serisinin son kitabı ‘Peki Ya Şimdi? , Beyza Alkoç imzalı ‘Sıfır Kilometre’, Emma Chase’in kaleme aldığı ve New York Times Besteller listesinde yer alan ‘Asil Aşk’ yeni çıkan aşk romanlarından birkaç tanesi. İclal Aydın’ın son kitabı ‘Kalbimin Can Mayası’ da aşk temalı romanlardan hoşlananların tercih edebileceği diğer kitaplar arasında yer alıyor.

Klasiklerden vazgeçemiyorsanız, unutulmaz eserlerin yeniden basımlarıyla kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz. Türk romanında klasikleşmiş önemli isimlerin roman ve öykülerine yeniden basımları ile sahip olabilirsiniz. Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin efsaneleşen eserleri ‘Kürk Mantolu Madonna’, ‘Kuyucaklı Yusuf’, ‘İçimizdeki Şeytan’ı’ bir kere de yeniden basımlarından okuyabilirsiniz. Dünya edebiyatının en önemli isimlerinin klasik eserleri de yeniden basımlarıyla kitap severlerle buluşuyor

Kişisel gelişim önemli

Hepsiburada’da binlerce kitap sizlere sunuluyor. Kişisel gelişim kitapları da en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor. Çokça okunan kişisel gelişim kitapları, bireylerin kendilerini tanıma konusunda attıkları ilk adım oluyor. Kişisel gelişim bireyin kendine olan güvenini ve farkındalığını artırırken, psikolojik olarak rahatlamasını da sağlar. Kişisel gelişim kişiye çok yönlü fayda sağlar. Öncelikle bireyin kendi kendine yetebilecek bir seviyeye taşır. Kişisel gelişim kitabı alırken en çok dikkat etmeniz gereken nokta kitabın yazarıdır. Kitabı almadan önce yazarın öz geçmişini mutlaka araştırmalısınız. Konusunda uzman yazarların yazdığı kitapları tercih etmelisiniz.

Hikaye kitabı çocuğunuzu geliştirir

Kendi çocuklarınızdan yola çıkarak dinlediğiniz ya da okuduğunuz hikaye ve masalların hala aklınızın bir köşesinde olduğunu hatırlarsınız. Masalların aksine hikaye kitapları daha az kişi ve daha az karmaşa içerir. Böylece akılda kalma olasılığı daha fazladır.

Hikaye ve masal kitapları çocuğunuzun ana dilini geliştirmeye ve pekiştirmeye yardımcı olarak cümle yapısını kurmayı erken öğrenmesine katkıda bulunur. Çocuklarınızın ilk kez okuma ile tanışacakları hikaye kitaplarını seçerken yazar konusuna dikkat etmek gerekir. Dile hakim kişiler tarafından yazılan hikaye kitabı çocuğunuza dil konusunda katkı sağlar. Hepsiburada.com veya Hepsiburada uygulamasında binlerce kitap arasından çocuğunuza en uygun hikaye ve masal kitabını bulabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar