Ana SayfaAJANDASanatın yanındayız

Sanatın yanındayız

Hepsiburada olarak ürün gamımızda her zaman sanata dair birçok seçeneği sunuyoruz. Tuvalden yağlı boyaya, sulu boyadan fırçaya kadar binlerce ürün sizleri bekliyor. İster resim çizmeye yeni başlamış olun isterseniz profesyonel olun her türlü ürüne Hepsiburada.com veya Hepsiburada mobil uygulamasından sahip olabilirsiniz.

Yağlı boya ile kendini yansıt
Orta çağdan bu yana kullanılan yağlı boya, zamanla kuruyan bir yağda dağılmış pigmentlerden ve tiner gibi çözücü bir maddeden oluşur. Oldukça yavaş kuruması ressamlara kolaylık sağlar. Buharlaşarak kuruyan sulu boya veya guaj boyanın aksine, yağlı boya oksidasyon ile kurur. Diğer bir deyişle, yağ kimyasal olarak havadaki oksijenle reaksiyona girer ve kademeli olarak sıvıdan jele dönüşür ve sonunda sertleşir. Yağlı boya fiyatları ise yoğun pigmentli profesyonel ürünlerden uygun fiyatlı öğrenci boyalarına kadar geniş bir fiyat aralığı ile sunulur.

Yağlı boya ile resim yaparken ihtiyaç duyulan temel malzemeler; yağlı boyalar, palet, tuval, boya fırçaları, şövale, yağ çözücü ve verniktir. Keten tohumu gibi yağlar boyayı inceltmek için, terebentin ise fırçayı temizlemek ve bazı durumlarda boyaya karıştırmak için kullanılır. Giriş seviyesi tuvallerde genellikle yüzde 100 pamuktan dokunmuş tuval bezi kullanılır. Pamuk emicilik açısından iyi bir seçim olmasına karşın esnekliği nedeniyle kimi çalışmalar için uygun olmayabilir. Tuval bezi için profesyonellerin tercihi keten liflerden dokunmuş bezlerdir. Gergin ve kaliteli bir keten kanvas, birçok ressamın tercih ettiği ideal bir yüzey sunar. Ancak yağlı boya yaparken boyayabileceğiniz tek yüzey kanvaslar değildir. Gesso astar kaplı sert tahtalar, hazır tuvaller veya keten kaplı panolara da resim yapılabilir. Yağlı boya yapılabilecek yüzeyler, tercih ettiğiniz dokuya ve emiciliğe bağlıdır. Bu yüzden yüzeylerin boyama sonrasında nasıl farklılık gösterdiğini görmek için farklı yüzeyleri boyamayı deneyebilirsiniz.

Yağlı boya fiyatları açısından belirleyici olan ise boyanın pigment yoğunluğudur. Bu nedenle öğrenci boyaları daha uygun fiyatlıdır. Öğrenci boyaları, parlaklığı ve kuruma süresini ideal hale getirdiğinden kullanımı daha kolaydır.

Hepsiburada’da diğer ürünlerde olduğu gibi yağlı boyada da binlerce ürün sizleri bekliyor.

Zamanı durdur
Çektiğiniz güzel bir fotoğraf veya çocuğunuzun çizdiği güzel bir resmi sadece magnetle buzdolabına yapıştıracağınıza ahşap çerçeve ile ölümsüzleştirin. Ahşap çerçeve çektiğiniz fotoğrafa farklı bir boyut kazandırarak derinlik katıyor. Farklı ölçülerde sunulan ahşap çerçeveler çektiğiniz bir ya da birden çok fotoğrafı duvarınızda sergileme imkanı sunuyor.

Farklı renk seçenekleri ile ahşap çerçeveler her duvara veya her masaya uyacak şekilde satılıyor. Her zaman olduğu gibi binlerce ahşap çerçeve Hepsiburada.com veya Hepsiburada mobil uygulamasında yer alıyor.

Pratik boya zamanı
Sprey boya ilk bakışta kullanımı zor gibi gelse de bir şeyleri boyadıkça eğlenceli ve pratik olduğu anlaşılıyor. Küçük rötuşlar ve lokal boyalar için oldukça pratik olan sprey boya, işinizi kolaylaştırıyor. Grafiti sanatçılarının vazgeçilmezi olan sprey boyalar günlük hayatta ise birçok kusuru örtmeye yarıyor. Ayrıca yeni yaptığınız ahşap bir üründen yılbaşı süslerine kadar kendi boyanızı yapma imkanı sunuyor. Sprey boya dışında sprey vernikler de birçok yüzeyi parlatmanızı sağlıyor.

Küçük materyallerde homojen bir şekilde ve iz bırakmadan boya yapma imkanı sunan sprey boya sayesinde renginden sıkıldığınız birçok eşyanın yüzeyini boyayarak rengini değiştirmiş oluyorsunuz.

Sprey boyalar inceltmeye gereksinim duymadan kullanılıyor. Kapağını açıp spreyi sallayarak istediğiniz yüzeyde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca uzun süre dayanabilen boyayı kaldırıp daha sonra tekrar kullanabiliyorsunuz. Farklı marka ve renk seçenekleri ile sprey boylar Hepsiburada.com ve Hepsiburada uygulamasında sizleri bekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar