Ana SayfaAJANDAKüçük haylazlara oyun konsolu seçme rehberi

Küçük haylazlara oyun konsolu seçme rehberi

Çocuklar için oyun önemli bir eğlence, eğitim ve sosyalleşme aracıdır. Video oyunları artık küçüklerin dünyayı tanımak ve yeteneklerini geliştirmek için kullandıkları önemli bir mecra…

Evin minik haylazları ve hatta bazen büyük haylazları için de, oyun oynamak çok önemli bir ihtiyaç ve eğlence… Dijital çağda çocukları video oyunlarından uzak tutmak mümkün değil ve zaten böyle bir çaba sağlıklı da değil. Ancak onların dijital oyunlarla daha sağlıklı etkileşim kurmaları için, bu konuda bir hediye alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle, video oyun dünyasında çocukları cezbeden üç büyük markayı hatırlamakta fayda var. Playstation, Xbox ve Nintendo Switch konsolları. Playstation konsolları da şu sıralar Playstation 4 ve daha yeni nesil olan Playstation 5 ile piyasada arzı endam ediyorlar. Elbette önceki jenerasyon konsol daha fazla oyun seçeneğine ve daha uygun fiyatlı oyunlara imkan tanırken, yeni jenerasyon oyun konsolu en son teknolojiye sahip oyunları oynama imkanı veriyor ancak şimdilik oyun sayısı sınırlı ve oyun fiyatları da biraz yüksek olabiliyor. Ancak bu şartların hızla iyileştiğini de unutmamak gerekiyor.

Hangi konsolu almalıyım?

Bir önceki nesil konsollar bile hala oyun dünyasında çok güçlü donanımlar olarak saygı görüyor. Ancak yeni nesil donanımlar, gerçekten çok büyük fark yaratıyorlar ve fotogerçekçiliği çok yüksek oyunlar çalıştırabiliyorlar. Bu da onları sadece çocuklar için değil, yetişkinler için bile etkileyici birer oyun/eğlence cihazına dönüştürüyor.

Video oyunları aslında sadece birer oyun değiller. Özellikle küçük çocukların artık “oyunla eğitim” uygulamaları sayesinde, okuma yazmayı çok erken öğrendiğine, matematik veya diğer dersler konusunda hazırlanmış uygulamalarla eğitimlerine büyük destek bulduklarını da unutmamak gerekiyor. Yani bir oyun konsolu aldığınızda, onu nasıl kullanacağınızı ebeveyn olarak yine siz yönlendirmelisiniz. Normal video oyunlarının yanında çocukların yabancı dilini, derslerini, eğitimlerini destekleyecek uygulamaları da konsolla geçirilecek vaktin içine eklemek akıllıca bir çözüm olacaktır.

Ancak, sadece salona kapanmadan, bahçeye çıkmak, parklara akmak, sahillerde zaman geçirmek de elbette doğru bir karar ve bu tür outdoor aktiviteleri için de tüm ailenin hoş zaman geçirebileceği, anılarını video ile kayıt altına alabileceği, yeni keşifler yapabileceği fırsatlar da yaratmanızı tavsiye ederiz. Bu anıları da, TV’de geniş ekran üzerinde oynatmak için yine oyun konsollarının media play özelliğini kullanabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Hem oyun konsolu hem de bu konsollerda çalışacak oyunları alırken de Hepsiburada platformunu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Oyunlar konusunda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz Hepsiburada aynı zamanda eviniz, işiniz ve hayatınız için aradığınız tüm ürünleri bulabileceğiniz bir dijital alışveriş merkezi. Çocuklar için sadece oyun konsolu değil Marvel çizgi roman ürünleri veya oyuncaklarını, ya da Armağan oyuncak ürünleri gibi markaları da platformda bulabilirsiniz. Ayrıca miniklere oyuncak alırken yaklaşan Anneler Gününü’de atlamamanızı tavsiye ediyoruz. Anneler Günü hediyesi için çok zengin hediye seçeneklerini Hepsiburada üzerinde bulabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar