Ana SayfaRÖPORTAJLARŞEHRİN ENERJİSİ ONA YANSIYOR

ŞEHRİN ENERJİSİ ONA YANSIYOR

Genç oyuncu Burak Yörük, bu ay bizim de radarımızda! Son olarak ‘4N1K İlk Aşk’ dizisiyle hayranlarıyla buluşan Yörük, şimdilerde ise YouTube kanalı ve sosyal medya ile özellikle gençlerin takibinde. Bu şehirde doğup büyüyen genç oyuncu ile Arnavutköy sokaklarında keyifli bir tura çıktık.

Diziniz ‘4N1K İlk Aşk’ ilgiyle izlendi, siz dizinin başarısını nasıl değerlendiriyorsunuz? İzleyici sizce en çok neyi sevdi? 

Beklentinin çok üzerinde başarılı oldu. O nedenle çok çok şanslıyız, çok mutluyuz. Dizinin benim kariyerimin bu noktaya gelmesinde çok büyük etkisi var. Keyifli bir 3 sene geçirdim. Ekipteki arkadaşlıklarımız halen devam ediyor. Çok güzel insanlar kattı hayatıma. Kısacası çok keyifli bir serüvendi.

Yeni bir dizi veya sinema projeniz olacak mı?

Dizim yeni bitti. Hemen olup olmayacağını bilmiyorum ama hali hazırda görüştüğüm projeler mevcut. Kendim olacağımı düşündüğüm, bana ait olacağını hissetiğim bir proje çıkarsa kabul edeceğim.

Rol alacağınız yapımları seçerken kriterleriniz neler?

Bir öncekinden farklı olması, öncelikle içime sinmesi gerekiyor. Dizi, film, portal farketmez; katkım olacağına inandığım projelerde olmak istiyorum.

Genç bir oyuncu olarak hayalleriniz neler?

Globalde başarılı olmak çok isterim. Bunun olması için çok çalışıyorum.

Oyunculuk konusunda örnek aldığınız isimler var mı?

Örnek demeyelim de beğendiğim isimler var. Türkiye’de Kıvanç Tatlıtuğ , Hollywood sinemasından da beğendiğim isimler Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio.

Sosyal medya ile aranız nasıl, bir oyuncu olarak sosyal medyayı kullanmak sizce avantajlı bir durum mu?

Artık sosyal medya kullanıp kullanmamak diye bir soru kalmadı galiba (gülüyor). Hatta yeni doğmuş bebeklerin bile artık sosyal medya hesapları mevcut. Sosyal medya kullanmak bir nevi zorunluluk gibi geliyor bana. Hayranlarımızla, markalarla, kısacası herkesle oradan iletişime geçiyoruz artık. Bizlerin, oyuncuların sunum yaptığı , showreellerimizi paylaştığımız alan orası aslında. Hayatımızın bir parçası diye görüyorum.

İstanbul’da doğup büyümüşsünüz, hangi semtte geçti çocukluğunuz, o semte dair unutamadığınız anılar var mı?

Anadolu Yakası’nda Göztepe’de doğdum, büyüdüm.  Şimdilerde de kopamadığım Anadolu Yakası’nda yaşıyorum. Fakat İstanbul’un her yerinde anım olduğunu söyleyebilirim. Özel bir konu başlığı altında sorsanız her yerden bir anı fışkırır. Doğduğumdan beri bu şehirdeyim ve İstanbul’u çok seviyorum. Bu kadar karışık olması belki yorucu ama benim için çok özel. Burada okudum, burada çalışıyorum burada aşk yaşadım. O nedenle bu şehirde her şeyle ilgili anım var diyebilirim.

İstanbul’da yaz aylarını nasıl geçiriyorsunuz?

Çoğunlukla çalışarak diyebilirim… Dizi olmasa bile benim YouTube kanalım olduğu için her türlü buradayım. Arkadaşlarım burada, iş burada. Fakat iş dışında yaz boyunca birkaç kez yurt dışına gitmeyi de seviyorum. Onun haricinde genelde ülkemi tercih ediyorum. İlginç bir şekilde ülkemi özlüyorum. Özetlersek yazım genelde İstanbul’da çalışarak, üreterek geçiyor.

Şehirde gizli kaçış noktalarınız var mı?

Var tabii ki. Bağdat Caddesi’ne, hatta sahile iniyorum. Gece özellikle cadde ve sahil inanın bomboş, sakin oluyor. Çoğunlukla sahilde kayalıklarda oturup zihnimi boşaltıyorum.

Boş bir gününüz olduğunda şehirde neler yapmayı seversiniz?

Yeni yemekler ve tatlar denemeyi çok seviyorum. Herkes için yemek önemlidir ama benim için ayrı bir zevk. Hatta hayatta en zevk aldığınız şey nedir derseniz ilk üçte güzel yemek diyebilirim.

Yeni yerler keşfetmeyi, yemeklerini denemeyi, arkadaşlarımla buluşmayı ve en önemlisi spor yapmayı seviyorum. Ve tabii bir de motor kullanıyorum İstanbul sokaklarında.

Bir röportajınızda hamburgeri çok sevdiğinizi okumuştum, şehirde en çok sevdiğiniz burger adreslerini alabilir miyiz?

Şehirde en sevdiğim hamburgerci Akali, Nusr-Et yine tercihlerim arasında ve tam bu röportajı verirken bulunduğumuz mekan olan Arnavutköy Madre’de acayip lezzetli bir hamburger deneyimledim. Gayet keyifle yedim. Herkese tavsiye ediyorum.

Kahve mi çay mı desem hangisini tercih edersiniz? Şehirde çay veya kahve için tercih ettiğiniz adresler neler?

Bu soruya kahve demem gerektiğini hissediyorum ama ben itiraf etmeliyim çay tercih edenlerdenim. En güzel çayı ise semt kahvehanelerinde içiyoruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar