Ana SayfaRÖPORTAJLARZİRVEDEN İNMİYOR

ZİRVEDEN İNMİYOR

YAYINLANDIĞI İLK GÜNDEN İTİBAREN İZLENME REKORLARI KIRAN ‘AFİLİ AŞK’ DİZİSİNİN YILDIZI ÇAĞLAR ERTUĞRUL İLE KİLYOS’TA BULUŞTUK. SÖRF YAPMAYI ÇOK SEVEN OYUNCU İLE RENKLİ KARELERE İMZA ATTIK.

Röportaj: Zeynep GÜLER CEYLAN Fotoğraflar: Ayten ALPÜN StylIng: Kayla MANUKYAN Saç-makyaj: Onur MARANGOZ Fotoğrafçı asistanı: Doruk UĞURLUER Mekan: Plaj SIlver

Son yıllarda beyaz perdenin ve ekranın en yetenekli isimlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor Çağlar Ertuğrul… Kariyer basamaklarını emin adımlarla yavaş yavaş tırmanan, yer aldığı her projede izleyicinin takdirini kazanan genç oyuncu, yeteneği ve ışığıyla fark yaratıyor. İlk olarak ‘Benim için Üzülme’ dizisiyle dikkat çeken Ertuğrul, ardından milyonları sinemada buluşturan ‘Dağ’ serisiyle geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Yıllar içinde birçok projede yer alan genç oyuncu, ‘Biz Size Döneriz’, ‘Fazilet Hanım ve Kızları’, ‘Yanımda Kal’ gibi yapımlarla hayranlarıyla buluştu. Şu sıralar başrolünü Burcu Özberk ile paylaştığı ‘Afili Aşk’ dizisinde Kerem rolüne hayat veriyor. Dizi yayınlandığı ilk günden itibaren reytinglerde zirveye oturdu. Çağlar Ertuğrul ile çekim için Kilyos’ta Plaj Silver’da buluştuk. Mütevazılığı ve sıcakkanlı tavırlarıyla hepimizin gönlünü bir kez daha fetheden oyuncu ile keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Oyunculuktan, hayallerine, İstanbul’dan, yaz planlarına kadar hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorduk. Keyifli okumalar!

‘Afili Aşk’ ilk bölümünden itibaren izleyiciyi yakaladı ve en çok izlenen dizilerden biri oldu. Siz dizinin bu başarısı için neler söylersiniz?

Dizide emeği geçen herkes işini son derece keyifle yapıyor. Herkes projeye inanıp sevince seyirciye de yansıyor tabii. Yönetmenimiz Serdar Gözelekli’ye ayrı bir parantez açmak istiyorum. Ekibin yeteneği ve başarısı onun sayesinde daha da katlanıyor. İyi başlamak önemliydi, umarım ilerleyen bölümlerde de seyirciye keyif vermeye devam ederiz.

Dizideki partneriniz Burcu Özberk, onunla birlikte  çalışmak nasıl, nasıl bir set ortamınız var? 

Kendisi çok yetenekli. Beraber sahnelerimiz gayet rahat ve doğal akıyor. Aslında sadece Burcu değil; diğer bütün oyuncular çok samimi ve yetenekliler. İyi bir cast kurduğumuzu söyleyebilirim.

Diziyi izleyenlerin genel yorumu Yeşilçam tadında olduğu, siz bu yorum için neler söylersiniz? 

Yesilçam klasiklerinin yeri apayrı tabii ki. İzleyiciye dokunan, hayatın içinden hikayeleri var. Bizi de o efsaneleşmis işlere benzetmeleri bana gurur verir. Ne kadar yaz dizisi, romantik komedi formatı da olsa olabildiğince doğal yapmaya çalışıyoruz sahneleri. 

Dizi bir yaz dizisi olarak yola çıktı ama ilgi çok fazla, kış sezonunda da izleyecek miyiz? 

Kesinlikle. Kerem ve Ayşe’nin serüveni mevsimlerle beraber değişecek.

Daha önce verdiğiniz bir röportajınızda “Hiç şöhret arzum olmadı” demiştiniz ama tanınan, ünlü bir oyuncu oldunuz. Şöhret ve ünlü olma kavramlarıyla ilişkiniz nasıl?

Tanınmak ve takdir edilmek güzel duygular. Kariyer planını sadece ünlü olma üzerine kurmak isteyenler olabilir. Ben yaptığım işlerden keyif alıyorum, şöhret aslında işin yan etkisi. Günlük hayatımı olumsuz etkilemediği zamanlarda bir sorun yok. Ama yine de medyatik olmayı sevmiyorum.

Bir süre yurt dışında oyunculuk üzerine eğitim aldınız. Ne gibi katkıları oldu, neden yurt dışını tercih ettiniz?

Yurtiçinde de eğitimler aldım. Farklı disiplinlerde eğitimler almanın her zaman faydası olur. Sonuçta öğrenmenin sonu yok. Metod oyunculuğu ve komedi doğaçlama üzerine eğitim aldım. Tarzını beğendiğim oyuncuların izinden gitmeyi seviyorum. Katıldığım okulların mezunları arasında çok başarılı isimler var. Neden başarılı olduklarını daha iyi anlama firsatım oldu.

Yurt dışında oyunculuk yapmaya dair planlarınız, hedefleriniz var mı?

Evet. Hatta o planların orada kalıcı bir kariyere dönüşmesi için çaba gösteriyorum. 

Oyunculukla ilgili hayallerinizin tam olarak neresindesiniz?

Hayal kurmak bedava. Bulunduğum yerden memnunum ama daha iyileri için de iştahım var. Konforlu alanımdan çıkıp kendimi geliştirmek istiyorum. Aslında dizilere tövbeliydim ama ‘Afili Aşk’ ile komedide kendimi göstermek istedim. Festivallerde yarışacak filmlerde yer almak istiyorum. Tiyatro projemiz vardı dizi yüzünden erteleme kararı aldık. Sinema filmleri ve tiyatro kariyerim açısından beni daha fazla tatmin ediyor.

Bugüne kadar birçok başarılı yapımda yer aldınız ama en çok hangisi sizde iz bıraktı, unutulmaz oldu? 

Canlandırdığım her rolün yeri ayrı. Keyifle oynadığım Ersen var mesela ‘Boynu Bükükler’ dizisinden. Maalesef ömrü kısa olmuştu o dizinin. ‘Dağ’ serisi ilk göz ağrım. ‘Dağ 3’ü iple çekiyorum. Yönetmenimiz Alper Çağlar ile projeleri geliştirme süreci keyifli oluyor.

Kamera arkasının ilginizi çektiğini, yönetmenlik yapmak istediğinizi daha önce sık sık dile getirmiştiniz, bu yönde yeni bir projeniz olacak mı? 

Bir sonraki yaza hazırladığım bir sinema filmi var. Ama şimdilik işin yazarlık kısmı daha uygun benim için. Yönetmenlik için henüz hazır değilim. Başlarda cahil cesaretim vardı. İşlere devam ettikçe saygım ve korkum arttı ama yine de uzun vadeli planlarım arasında yönetmenlik ve yapımcılık var. Sinemaya sürekli film üretmek istiyorum.

Düzenli spor yapan, sörf yapan birisiniz, şehirde sörf için tercih ettiğiniz lokasyonlar var mı?

Maalesef dizi programı arasında spora pek vakit ayıramıyorum. Üst üste sakatlıklar geçirdim, fiziksel olarak aksattı. Fırsatım olduğu zamanlarda sörf için tabii ki Kilyos ve Alaçatı tercihim. Kilyos’ta Plaj Silver hem wind-surf hem de kite-surf için elverişli güzel bir işletme. Onun dışında basketbol takımımız var, yarı profesyonel olarak Şirketler Ligi’nde oynuyoruz.

Şehirde kendinize özel kaçış noktalarınız, gözden ırak yerleriniz var mı? 

Kendi evimin salonu (gülüyor). İstanbul için gözden ırak bir yer bulmak çok kolay değil, gerçi benim de öyle bir ihtiyacım olmuyor. Bazen Beykoz taraflarında, Boğaz gören güzel kafeleri boş yakaladığım zaman oturuyorum manzaraya karşı, çay, kahve keyfi yapıyorum. Kulaklığımı takıp müzik eşliğinde denizi, Boğaz’ı izlemekten keyif alıyorum.

Boş bir gününüzde neler yapmayı seversiniz? 

Krav Maga eğitimleri alıyorum. Aslında pek boş günüm olmuyor. Olduğunda da spora ya da masaja gidiyorum. Çok iyi SPA merkezleri var, oralarda dinlenmeyi ve yenilenmeyi seviyorum.

İstanbul’un size ilham veren yerleri nereler? 

Kesinlikle Boğaz kıyıları. Onun dışında Beşiktaş Çarşısı ya da Bağdat Caddesi’nde kalabalık içerisindeki atmosfer de hoşuma gidiyor. Tarihi binaların ve esnafın olduğu yerlerdeki yaşamın enerjisi çok yüksek oluyor. Turistlerin sevdiği noktalar da genellikle buralar oluyor. Kendi memleketlerinde öyle enerji yakalayabildiklerini sanmıyorum. Kendi kültürümüzün değerini bilip sahip çıkmamız gerek.

İzmirlisiniz ve bildiğim kadarıyla proje olmadığı sürece İstanbul’da değil, İzmir’de  yaşamayı tercih ediyorsunuz. İstanbul çok mu yorucu geliyor İzmir’den sonra? 

Evet, İstanbul ne kadar güzel olsa da yorucu bir şehir. Aksini iddia eden olacağını sanmıyorum. Maalesef İzmir de son zamanlarda kaotik olmaya başladı. Oradan kaçıp Urla’ya yerleştik. Uzun süre ailemi göremediğim zamanlar oluyor, o yüzden onlarla olabildiğince vakit geçirmeye çalışıyorum.

Sosyal medya ile aranız nasıl? 1,5 milyon takipçiniz var, takipçilerinizle yaşadığınız ilginç şeyler oluyor mu? 

Pek hoşuma giden bir mecra değil çünkü bana yapay geliyor ama bizim işimizin olmazsa olmazı. O yüzden aktif olmaya çalışıyorum. Takipçiler interaktif olmamı seviyorlar. Takip ettiğim bazı dünya yıldızları var; onların takipçileriyle olan iletişimlerini örnek almaya çalışıyorum. Ara sıra kendi çapımda yarışma yapıp hediye vermek hoşuma gidiyor. Bazen kendimde bile olmayan fotoğrafları ‘fan’ hesaplarında görüyorum. Onlardan kopya çekiyorum. 

ÇAĞLAR ERTUĞRUL’UN İSTANBUL’U

İstanbul’u hiç görmemiş birine bu şehri anlatacaksınız. En sık kullanacağınız kelimeler ne olurdu?

Trafik, tarih, kültür, miras, Boğaz, Taksim, yemek, tatlı, eğlence, keyif.

Şehirde keşfettiğiniz bir yer var mı?

Galata bölgesinde ara sokaklarda sağlıklı ev yemekleri yapan restoranlar.

İstanbul’da en sevdiğiniz semt?

Beşiktaş.

Şehirde şu ana kadar izlediğiniz en etkileyici konser ya da gösteri hangisiydi?

Eski Kuruçeşme Arena’da Jamiraquai konseri çok iyiydi. Ayrıca üç farklı Rock’n Coke’a katılmıştım. Keşke tekradan yapılsa.

Bu şehirde en çok sevdiğiniz tarihi simge hangisidir?

Dolmabahçe Sarayı’nın ihtişamlı kapısı.

Akşam yemeği için tercih edeceğiniz üç yer?

Nişantaşı Spago, Tarabya Big Chef’s, Akaretler House of B.

En sevdiğiniz yürüyüş parkuru?

Gidiş dönüş Kuruçeşme’den Rumeli Hisarı’na sahil yürüyüşü.

Türk kahvesi içilebilecek en iyi adres?

Ortaköy House Café.

Sokaktan ne yemeyi seversiniz?

Islak hamburger.

İstanbul olmasaydı nerede yaşamak isterdiniz?

New York!

Son okuduğunuz kitap?

Oğullar ve Rencide Ruhlar – Alper Canıgüz.

Son aldığınız albüm?

Kamikaze –Eminem.

Son gittiğiniz konser?

Two Turkish Tenors.

Son izlediğiniz film?

Detective Pikachu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar