Apartıman

YOLDA ŞEKİLLENEN MUTFAK
Apartıman ilhamını, emek verilmiş taze malzemeden alıyor. Malzeme odaklı değişken bir mutfakları var. Kullanılan ürünler Çatalca, Kırklareli gibi yakın çiftlik ve üreticilerden günlük olarak alınıyor. Kendi tabirleriyle yolda şekillenen bir mutfak. Amaçları, bildiğimiz Türk ve dünya yemeklerine yenilik getirmek. Yemeklerde kullanılan malzemelere hakim olan doğallık anlayışı kendisini mekan içerisinde de devam ettiriyor. Ferah atmosferi ahşap ve mermer masalarla yine ahşap sandalyeler tamamlıyor. Arka planda yemeğe eşlik eden müzik de keza öyle, rahatsız etmiyor, yormuyor. Mekan Yeniköy ana caddeye yakın bahçesiyle yazın en popüler mekanlarında biri olacak çok belli. Özellikle hafta sonlarında buraya akan kahvaltıseverlerin mutlu olacağı da kesin. Pazar günleri 10.00 ile 15.00 arası farklı seçeneklerin bulunduğu kahvaltıya kendi yaptıkları ekmekler eşlik ediyor.

Ana caddeden girdiğinizde sağda çay/ kahve/tatlı barı karşılıyor sizi. Arka tarafta ise bir balkonları bulunuyor. Mekanın açık gri brandası üzerindeki logosu da dahil tüm mekan ve konsept ‘ben buradayım’ diye bağırmıyor ancak Yeniköy’deki tüm diğer mekanlardan farklı olduğunu da hissettiriyor. Hem genel duruşu hem menüsüyle… Yemeğe başlamadan önce zeytinyağı içinde ılık zeytin ezmesiyle ekşi mayalı ekmek geliyor. Başlangıçlar arasında İzmir tulumu, ezine, zeytin ile yapılan tembel ezmesi (13 lira), efsane bir tartar sos yatağında servis edilen ılık somon lokumları (19 lira), manda burrata (32 lira) önerilir. Ana yemekler arasındaysa yanında havuç salatasıyla gelen pazılı hamsi (38 lira) ve fırında kuzu incik (56 lira) çok lezzetli. Ancak pişme süresi göz önünde bulundurularak kuzu inciği erkenden sipariş edin zira geç gelebiliyor. Apartıman, pazartesi günleri hariç haftanın her günü saat 10.00 ile gece 24.00’e kadar açık.

Kahveleriyle de iddialılar
Birkaç ay önce açılan mekanın kahve ve tatlı menüsü de kuvvetli. Kahve konusunda özellikle iddialılar. Yapılan tatlılar da günlük değişebiliyor. Narlı ganaj, lavantalı limon bar, bergamotlu çaylı dondurma ile servis edilen Apartıman tatlısı (16 lira) oldukça lezzetli. Ancak bunlara günlük başka tatlılar da eklenebiliyor.

YENİKÖY MAH. KÖYBAŞI CAD. NO: 153 SARIYER
TEL: 0212 223 44 77

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar