Coffee Jüpiter

HER GÜNE BİR KAHVE
Fındıklı’dan Cihangir’e çıkan sokaklardan birinde henüz yeni açılan Coffee Jüpiter, bulunduğu sokağın basamaklı yokuşunu avantaja çevirerek terasını iki kademeli tutarak tüm sokağa hakim konumuyla dikkat çekiyor. İçeri girdiğiniz anda nefis bir kahve kokusunun sizi ele geçirdiği mekan, 13 yıllık reklamcılık kariyerini sonlandırıp Jüpiter ile yeni bir hayata başlayan Taygun Dömbekçioğlu tarafından hayata geçirildi. Marka kimliği gibi mimari proje de Taygun Dömbekçioğlu’na ait. Adıyla müsemma mekanın duvarlarını soğuk savaş döneminden uzay pulları ve uzay illüstrasyonları süslüyor.

Chokellalı cheesecake
Chokellalı cheesecake

Soğuk gri tonların sıcak ahşap detaylarla dengelendiği Coffee Jüpiter, kahve içmek dışında arkadaşlarınızla buluşmak, çalışmak, kitap okumak, müzik dinlemek, kedi sevmek ya da her şeyden kaçmak istediğiniz günlerde boş boş duvara bakmak için ideal bir yer. Rutine karşı ‘her gün yeni bir keşif’ mottosuyla kurulan Jüpiter’de bu sebeple her gün farklı bir filtre kahve (7,50 lira) demleniyor. Bunların her biri özenle seçilmiş orta kavrulmuş, taze, single orijin kahveler. Çoğu mevsimsel ve taze. Yazın en çok tüketilen kahvelerinden cold brew (9,25 lira) da Colombiya orijinli çekirdekten yapılıyor. Espresso (6,50 lira) ve espresso bazlı içeceklerin yanında chemex (16-18 lira) ve V60 (11-13 lira) gibi yöntemleriyle üst segment kahveler de demleniyor.

 

Jüpiter’de her hafta değişen tatlılar ve sandviçlerle sabit tatlara, hep aynı şeylere mahkum kalmıyorsunuz. 3. akım coffeeshop Jüpiter’de hazırlanan ekşi mayalı sandviçler de çok iddialı. Glütensiz, şekersiz kek, bar, granola gibi ürünler de bolca var. Ancak mekanın imzası haline gelen Chokellalı cheescake’i (10 lira) denemenizi tavsiye ederiz. Çalışma saatleri 08.00-20.00 arasında.

Cold brew
Cold brew
Flat white
Flat white

 

DETAY
Su bedava
Latin Amerika, Afrika ve Burundi orijinli kahvelerin kullanıldığı mekanın en güzel özelliklerden biri de suyun isteyenlere ücretsiz sunulması. Soğutucudan şişeli marka su alanlara mutlaka ücretsiz su ikramlar yaptıkları uyarısında da bulunuyorlar.

HARDAL SOK. NO: 3A PÜRTELAŞ HASAN EFENDI MAH. BEYOĞLU
TEL: 0212 243 48 30

KARNE NOTU 9 | YEMEK KALİTESİ 9 | SERVİS 8 | AMBİYANS 10

Yazı: AYNUR ERDEM – Fotoğraflar: AVŞAR GÜLENER

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar