DUBLE MEZE

MODERN MEYHANE

Modern meyhane kavramının içini tam anlamıyla dolduran Pera’daki Duble Meze, ikinci şubesiyle Karaköy’de eski Ferah Feza’nın bulunduğu mekanda hizmet vermeye başladı.

Duble Meze, daha fazla meze ve daha fazla eğlence mottosu ve yeni bir menüyle kapılarını açtı. Menünün yenileri Antalya piyazı (19 lira), keşkekli büryan (44 lira) ve ısırgan otlu mücver (17 lira) dikkatimizi ilk çekenler arasında. Geleneksel Türk mutfağına kattıkları yenilikçi meze yorumlarıyla beş yıl önce kapılarını açan Duble Meze’nin ikinci şubesi de ilk şubesi gibi manzarasıyla dikkat çekiyor. Ön terasından Galata Kulesi, arka terasındaysa Tarihi Yarımada manzarası eşliğinde meze ve içkinizin keyfini çıkarabilirsiniz. İlk açıldığı günden beri misafirleri tarafından çok beğenilen ve menüdeki yeri hiç değişmeyen ızgara enginar (19 lira), Seferihisar mantısı (18 lira), hardallı levrek (22 lira), fıstıklı tulum ezme (15 lira), ızgara yonca ciğer (24 lira), ızgara ahtapot (29 lira) ise yine ikinci şubede de korunmuş. Karaköy ve İstanbul’un gece hayatına yeni bir soluk getirme hedefinde olan Duble Meze’de Ortadoğu, Anadolu, Balkanlar mutfağından esinlenen yaklaşık 40 çeşit meze bulunuyor ve bu mezeler Antakya, Gaziantep, Cunda, Alaçatı gibi yerlerden gelen özel yöresel malzemelerle sık sık yenileniyor. Hafta içi 19.00-01.00, hafta sonu 19.00-02.00 saatleri arasında açık kalan Duble Meze’ye özellikle hafta sonlarında rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Kemankeş Cad. No: 31 Beyoğlu

Tel: 0549 822 30 11-12

DETAY

Türkçe müzik eşliğinde eğlence

Ferah bir atmosferde sosyalleşmek ve yenilikçi mezelerle mutlu olmak isteyenlerin tercih edebileceği Duble Meze’de gecenin ilerleyen saatlerinde sesi yükselen 80’ler ve 90’lara ait Türkçe müzikler eşliğinde eğlenmek mümkün.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar