Firuze Beyoğlu

HOŞ SOHBET, HARİKA MANZARA…
Rotamızı Şişhane’ye çeviriyoruz… Nejat Eczacıbaşı binasının altıncı katında yepyeni bir mekan daha açıldı: Firuze Beyoğlu… Yeni nesil bir İstanbul meyhanesi. İçeri girdiğinizde, solda bir bar, ferah bir iç mekan ve tam karşınızda Haliç manzarası… Hele bir de gün batımında oradaysanız… Hem manzara hem de nefis lezzetler! Mekanın sıcak bir atmosferi var. Mutfak şefi Cemil Kestane. Mekan 11.00’da kapılarını açıyor. Mutfak kapanış saati 23.00. Sadece akşamları değil, keyifli bir öğle buluşması için de ideal. Firuze’nin menüsü dört ana başlıktan oluşuyor.

Mezeler, ara sıcaklar, ana yemekler ve tatlılar. Meze konusunda çok iddialılar. Humus, muhammara, fava, barbunya pilaki, atom, enginar, levrek marin, ahtapot salatası, şakşuka, lakerda, karides salatası, balık tarama, soya soslu uskumru, patlıcan ezme salatası meze bölümünde bulabileceklerinizden sadece birkaçı… Meze fiyatları 17-34 lira arasında değişiyor. Ara sıcaklarda ise balık köfte, ciğer tava, kalamar tava tadabileceniz lezzetlerden. Yaprak ciğeri ve kalamarı çok lezzetli. Ara sıcakların fiyat aralığı ise 26-34 lira arasında değişiyor. Firuze’nin ana yemekleri de mezeleri kadar iddialı. Firuze kebap, lokum bonfile, levrek ızgara aklınızda olsun. Ana yemek fiyatları ise 21-69 lira arasında değişiyor.

Nefis tatlılar…
Firuze’nin tatlı menüsünde kaymaklı kabak tatlısı, sıcak helva ve cevizli incir tatlısı bulunuyor. Fiyat aralığı 18-22 lira arasında. Mekanda hafta sonları DJ performanslar da var, hatırlatalım… Siz de bu yeni nesil meyhaneyi keşfedin… Terastan harika bir manzarası var. Özellikle gün batımında…
ŞIŞHANE SOK. N0: 5 BEYOĞLU
TEL: 0212 238 50 50

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar