HEM YEMEK HEM KOKTEYL

Birkaç yıl önce şehrin en iyi pizzalarından birini yapan Bomonti 65’in yerine açılan Isola, İtalya ve Akdeniz mutfağının en iyi örneklerini sunarak kendisinden önceki mekana da saygı duruşunda bulunuyor. Muhteşem pizzalarının yanında pizetta, makarna, risotto gibi İtalyan yemeklerine yer vermiş menüde. Bir de dana kaburga (68 lira), bonfile (72 lira) ve limonlu levrek (68 lira) gibi et ve balıktan oluşan ana yemek seçenekleri bulunuyor. Özellikle limonlu levrek denenmeli. Başlangıçlar arasındaysa buratta (42 lira) pancar ve keçi peyniri (28 lira), ahtapot carpaccio (45 lira), mücver gibi seçenekler var. Yemeklere eşlik eden geniş bir şarap kavı bulunuyor. Şarap yanında tüketilecek özel peynir tabakları da oldukça zengin.

Isola sadece yemekleriyle değil aynı zamanda kokteylleriyle de çok iddialı. Negroni, margarita gibi klasiklerin yanında kendilerinin tamamen mevsiminde ve doğal içeriklerden hazırlayıp tasarladıkları kokteyller de bulunuyor. Kokteyl sevenler için şehrin en iddialı kokteylleri için yeni bir adresleri olduğunu buradan müjdeleyelim. İtalya’daki ada ve yer isimlerinden esinlenen kokteyl fiyatları 45 lira civarında.

UZMAN EKİP ÜNLÜ DJ’LER

Bomonti’nin yeni mahalle barı ve restoranı Isola, dekorasyonda da aynı sıcaklığı yansıtıyor. Mutfak ekibi gibi bar ekibi de şehrin en iyi mekanlarında çalışıp deneyim edinen isimlerden oluşuyor. DJ performanslarının da bulunduğu mekan her gün 10.00-02.30 saatlerinde açık.

Cumhuriyet Mah. Silahşör Cad. No: 57A, Bomonti / 0212 248 12 48 / isolabomonti

Yazı: Aynur ERDEM  Fotoğraflar: Garo MİLOŞYAN

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar