KARAKÖY’E YENİ SOLUK

Gece ve eğlence hayatının uğrak noktalarından birisi olan Karaköy, yeni bir mekana daha ev sahipliği yapıyor. Fransız Geçidi’ndeki eski Bej’in yerine açılan Lüsyen Karaköy, meyhane mutfağını kendine özgü dokunuşlarla misafirlerine sunuyor. Mekanın şık dekorasyonu, içerisindeki barı ve bahçe kısmı geniş ve ferah oturma düzeni, yüksek tavanıyla öne çıkıyor. Lüsyen Karaköy’ün menüsünde Türk ve Akdeniz mutfağı başarılı bir biçimde harmanlanmış. Menüde mezeler arasında atom (16 lira), patlıcan paça (20 lira), Ege otları kavurma (18 lira) ve levrek marin (26 lira) gibi seçenekler var. Sıcak başlangıçlar arasında karides tempura (40 lira), midye şiş (34 lira), közde ahtapot (38 lira) gibi tatlar öne çıkıyor. Ana yemeklerde artık hemen hemen her fine dining restoranında karşımıza çıkan kuzu kokoreç (50 lira), pekmez ile glaze edilmiş dana kol (62 lira), balıkseverler içinse levrek buğulama (52 lira) gibi seçenekler var. Güne öğle servisi ile başlayan mekan, mevsimsel tazeliğe göre değişen günlük tatlarıyla da dikkat çekiyor.

Mekanın sahipleri kendilerini yeni nesil meyhane olarak konumlandırmıyor, aksine “Lüsyen müzik ve yemekleriyle gerçek meyhane kültürünü yaşatan bir işletmedir” sözleriyle iddialarını ortaya koyuyor. Mekan her gün 12.00’de kapılarını açıyor.

Mekanın bol seçenekli menüsünde tatlı kısmı da oldukça iştah açıçı. Orman meyve soslu, fıstıklı, kaymaklı ekmek kadayıfı (30 lira), geleneksel lezzetlerimizden un helvası (26 lira) gibi tatlar sizlere önerilerimiz arasında…

Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Rıhtım Cad. Fransız Geçidi Sok. No: 53 Beyoğlu Tel: 0212 251 62 62

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar