Melez tea lab

REŞİTPAŞA’DA BİR ÇAY LABORATUVARI
Çay sommelier’si Liliana Aslanoba ve Emre Aslanoba’nın hobi olarak başlayan çay merakı, bir süre sonra bir çay markasına dönüşmüş. Türkiye için klasikleşmiş çay deneyimine yeni bir soluk getirme amacındaki ikili, tüm harmanlarını kendi hazırlıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen çaylar Melez Tea’de bir zanaatkar titizliğiyle bir araya getiriliyor. Burada, beyaz çaydan Oolong’a geniş bir yelpazeye sahip çay koleksiyonunun yanı sıra, yaratıcı atıştırmalık seçenekleri de bulunuyor.

Melez Tea, sadece bir mağaza değil, aynı zamanda çay eğitimlerinin de yapıldığı yaratıcı bir alan. Adını Japon çay kültüründen alan, ‘kusurlu güzellik’ olarak ifade edilen wabi-sabi felsefesi, mimar Aslı Baysan’a burayı dekore ederken ilham vermiş. Mekanda her şey abartıdan uzak. Kırılmış ve arasında boşluk kalacak şekilde yan yana yerleştirilmiş iki mermer parçadan oluşan set, bizim en çok sevdiğimiz parça.

Gelelim çaylara… Burada 12 farklı harman ve bu harmanlarla yapılan yaratıcı içecek çeşitleri bulunuyor. Matcha affogato, chai baharatlı sıcak çikolata ve iced tea’ler bunlardan sadece birkaçı. Eğer siz de Hindistan cevizi ve zencefil aşığıysanız Escape’i, “Yok ben matcha’cıyım” diyorsanız matcha chia breakfast smoothie’yi mutlaka deneyin.

REŞİTPAŞA MAH. KONGRE CAD. 81/A SARIYER TEL: 0212 229 29 69

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar