PEOPLE OF COFFEE

Nişantaşı Valikonağı Caddesi üzerinde açılan şık atmosferi ve sıcak ön cephesiyle insanı içeriye davet eden mekanlardan People of Coffee, yüzlerce çeşit arasında kaybolup karar mekanizmanızı kaybettikten sonra ‘en iyi kahve bildiğin kahvedir’ sabitine döndüğümüz yerlerden değil.

Menüleri oldukça zengin ancak bir o kadar da sade. Kahve çekirdeklerini, mekan sahipleri kendileri gidip deniyor ve beğendiklerini direkt çiftçiden alıp kavuruyor. Nişantaşı’nda kahve için hiç tereddütsüz gideceğiniz mekanlar listesine üst sıradan girebilir. Kahve yanına alabileceğiniz tatlıları ve atıştırmalıkları da öyle. Özellikle glütensiz ve şekersiz seçenekler hiç olmadığı kadar lezzetli. Özellikle tartlarını denemeniz önerilir.

Sahiplerinin kahveye olan tutkuları mekanın her yerine sirayet etmiş. Girişindeki barda kahve yanına alabileceğiniz seçenekler fiyatları ve içerikleriyle birlikte sergileniyor. Her gün 07.00’de açılan mekan 22.00’ye kadar hizmet veriyor. Bu yüzden sabah kahvaltısı menüsü de oldukça güçlü. Klasik kahvaltı seçeneklerinin (28 lira) yanında chia pudding (16 lira) gibi sporcular ya da farklı beslenme tiplerine uygun alternatifler de sunuyorlar. Yumurta ile hazırlanan kahvaltı seçenekleri de 16-22 lira fiyat aralığında.

Ana yemek menülerindeyse Toscana usulü domates çorbası (14 lira), siyez buğdaylı soğuk yoğurt çorbası (14 lira), Antakya tuzlu yoğurtlu ıslama hindi (33 lira), ev yapımı fettuccine (26 lira) gibi hem yerel hem Akdenizli seçenekler dengeli olarak yer alıyor.

Valikonağı Cad. No: 8/A Nişantaşı / 0212 247 07 41

DETAY

Ketojenik kahve arayanlar buraya!

Filtre kahve, cortado, latte, mocha gibi kahveler 12 lira civarında. Cold brew ise 15 lira. Tüm dünyada trend olan ve belki de bu yılın en trend kahvelerinden olacak bulletproof (14 lira), mutlaka denenmesi gerekenlerden. Özellike ketojenik beslenenlerin tercihi olan bulletproof güne zinde başlamak için en iyi seçenek!

Yazı: AYNUR ERDEM Fotoğraflar: GARO MİLOŞYAN

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar