Snob street food

SOKAK LEZZETLERİNİ SEVENLERE…
Bağdat Caddesi’nde yepyeni bir mekan kapılarını açtı: Snob Street Food. Fine dining ile sokak lezzetleri akımını bir araya getiren yepyeni bir konsept olarak çizgilerini ifade ediyorlar. Mekan, oyuncu Uraz Kaygılaroğlu ve Mr. Meat, Ali Ocakbaşı gibi markaların sahibi Okan Akkaş’ın girişimiyle açıldı. Mekanın menüsünde ise, MSA ekolünden gelen şef Yusuf Özyürek’in imzası var. Humus, muhammara gibi geleneksel tatları dürüm gibi sokak lezzetleriyle buluşturuyorlar. Mekanda, tüm ürünlerde yerel, doğal, katkısız, kaliteli ve butik üreticilerin elinden çıkma malzemeler kullanılıyor.

Snob Street Food’da neler tadabilirsiniz: Şaşlık, sucuk, tavuk, kuzu eti içeren dürümler, brioche ekmeği ve dana antrikottan çekilme köfte ile tasarlanan burger gibi yemekler… Ayrıca humus, muhammara, çorba, salata gibi alternatifler de bulabilmek mümkün. Menüde öne çıkan yemeklerden şaşlık dürüm ve Kayseri sucuğundan dürüm çok lezzetli. Hem tat olarak iddialı hem de görüntüsüyle gerçekten iştahınızı kabartıyor. Burgerlerinin de şimdiden müdavimi oldukça fazla. Hatırlatalım, ekmeklerini de kendileri yapıyorlar. Bağdat Caddesi’nde lezzetli bir yemek molası için aklınızda olsun…

Tatlıya da yer ayırın!
Nefis bir yemek yediniz ve finali tatlı ile yapmak istiyorsunuz. Kahvenize eşlik edecek harika bir tatlı önerileri var. Tahinli kabak tatlısı. Mutlaka tadın. Şimdiden müdavimi çok. Snob Street Food, her gün 12.00-22.00 saatleri arasında açık.

CADDEBOSTAN MAH. BAĞDAT CAD. NO: 292
TEL: 0216 359 79 99

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar