TARİHİ İSKELEDE YEMEK

1853 yılından bugüne kadar tarihe tanıklık etmiş Sarıyer’deki Eski Büyükdere İskelesi’ni mesken tutan Biblos, bulunduğu mekan ile özdeşleşerek adını antik bir liman kentinden alıyor.

Mekan oldukça ferah ve şık olarak tasarlanmış. Arkada çalan sakin müzikler de kıyıya vuran dalga sesleri ile uyum içinde.

Menüsünde dünya mutfağından lezzetler bulunan mekanın iddialı olduğu konulardan biri de kahvaltı. 21 çeşitten oluşan serpme kahvaltının (2 kişilik 95 lira) yanı sıra kuymak, mıhlama (24 lira), sahanda yumurta çeşitleri, avokadolu poşe yumurta (32 lira) ve granola çeşitleri de bulunuyor. Hafta içi saat 13.00’e kadar, hafta sonu ise 16.00’ya kadar kahvaltı servisleri var.

Öğlen ve akşam yemekleri için de her damak tadına uygun sıcak ve soğuk atıştırmalıkları, salataları, makarna çeşitleri, pizzaları, ana yemekleri ve tatlıları özgün yorumlarıyla sunuyor. Sıcak paylaşımlardaki asma yaprağındaki ızgara hellimi (32 lira) paylaşmak yerine kendinize ayırmayı tercih edebilirsiniz. Biblos’a uğramak için iyice acıkmayı beklemeyin zira servis beklediğinizden biraz daha yavaş gelebilir. Yine de hikaye mutlu sonla bitiyor.

 

Büyükdere Mah. Çavuşbaşı Cad. No: 150 Tek: 0212 218 29 29

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar