Ana SayfaBERNA ABİKFarklı mutfaklar ve tatlar arayanlar için 7 mekan önerisi

Farklı mutfaklar ve tatlar arayanlar için 7 mekan önerisi

TIAN XIANG FU SMALL HOTPOT

Uzun bir masa düşünün, biraz da kültürümüzdeki ocakbaşlarını. Ancak ufak farklarla. Masaya kısık ateşte pişen sıcak su dolu potlar geliyor. Mantarlardan etlere, vejeterayen seçeneklerden baharatlı soslara kendi yemeğinizi kendini yaratıyorsunuz. Kendin pişir, kendin ye mantığı sadece gözleri değil mideleri de doyuruyor. Çivi mantarından ve tofu tabağından sipariş vermeyi unutmayın. Altı farklı pota çeşit çeşit etler de eşlik ediyor.

Halaskargazi Cad. No: 171/A Tel: 0212 296 85 55

 

SARNIÇ
542 yılında inşa edilmiş bir su sarnıcında yemek yemek ister misiniz? Altı taş kolon tarafından taşınan ve görkemli kubbelere sahip bu sarnıçta, akşam saatlerinde gitar ve kemanın eşlik ettiği canlı müzik de yapılıyor. Kırmızı et sevenler için nefis bir menüsü var. Trüf yağında dinlendirilmiş dana madalyonlara istiridye mantarı ve keçi peyniri eşlik ediyor.

Soğukçeşme Sok. Ayasofya Konakları No:26 Sultanahmet Tel: 0212 912 41 14

 

SADE BEŞ DENİZLER
Mekanın isminin çıkış noktası da aslında Karadeniz, Hazar Denizi, Basra Körfezi, Kızıl Denizi, Akdeniz’in çevrelediği coğrafyayı ifade ediyor. mekana girdikten sonra hemen solda nefis yemekleri görebilirsiniz. Ama uyaralım, ne yiyeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Her biri iştah açıcı görünüyor ve 700’den fazla reçeteye sahip menü her gün değişiyor.

Teşvikiye Mah. Akkavak Sok. No: 36 Nişantaşı Tel: 0212 709 12 02

 

 

BRONCO
Şef İsmet Saz, son dönemlerde revaçta olan Street Food dünyasına yeni restoranı Bronco ile giriş yaptı. B burger, smoked brisket, taco çeşitleri ve buffalo wings ile sokak lezzetleri müdavimleri aradıklarını tek bir yerde bulabilir. Bronco’da tabak servis edilmiyor. Verilen çatal bıçaklar da tahtadan bir oyuncak gibi olduğunu hatırlatalım. Kirlenmekten korkanlar yanında kendi çatalını getirebilir.

Vadistanbul AVM, Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. No: 1/A Tel: 0531 262 72 00

 

 

ÇUBUKLU HAYAL KAHVESİ

Hem kara hem de deniz ulaşımı avantajıyla ve Boğaz’a sıfır konumuyla, Brasserie by Çubuklu Hayal Kahvesi, Beikos Meyhane, Eventhall by Çubuklu Hayal Kahvesi ile gün boyu farklı istekleri karşılayabilen Çubuklu Hayal Kahvesi yenilendi.

Paşabahçe Mah. Barbaros Cad. No: 18 Tel: 0216 413 68 80

 

POUTINE
Daha önce hiç Kanada yemeği yemiş miydiniz? Cevabınız hayır ise, size Kanada’nın meşhur yemeği olan Poutine ile aynı isme sahip mekana alalım. Poutine’in orijinal tarifi oldukça basit. Patates kızartılıyor, üzerine de et suyundan yapılan sos ve peynir ekleniyor. Kanada menşeli bu yemek Kadıköy’deki mekanda yeniden yorumlanıyor.. Türk; yaprak ciğerli ve şakşukalı, Yunan; mücverli, Peru; levrek ceviche’li, Thai; kızarmış tavuklu, vegan ise tempura istiridye mantarlı…

Caferağa Ağabey Sok. No: 35/A Kadıköy

 ARALIK  
Burada rengarenk tabakları gördüğünüzde iştahınızın kabarması bir tesadüf değil. Zira sunuma hazırlanırken renklerin iştah üzerindeki etkisini de hesaba katmışlar. Kahvaltı ya da akşamı yemeği için tercih edebileceğiniz bir yer. Dana döş ve dana ön kol kullanarak hazırladıkları Boşnak köftesi hardallı patates püresi üzerinde sunuluyor.Deniz mahsullü siyah makarna gibi lezzetlerin yanında vegan wellington ile veganların da gönlünü çeliyor.

Caferağa Ressam Şeref Akdik Sok. No: 6/A

 

 YAZI: BERNA ABİK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar