Ana SayfaŞEHİR REHBERİYENİ MEKANLARPAN ASYA MUTFAĞI YÜKSELİŞTE

PAN ASYA MUTFAĞI YÜKSELİŞTE

Şehirdeki Uzak Doğu füzyon mutfağı örnekleri giderek çoğalıyor. Nişantaşı’nda yaklaşık bir ay önce açılan Tas Ramen Bar’ın ana menüsü diğer Uzak Doğu mutfaklarından farklı olarak isminden de anlaşılacağı üzere ramen odaklı.

İçinde noodle’ın bulunduğu bir çeşit sıcak çorba olarak tarif edilebilecek ramen dışında menüde soğuk alternatif olarak poke bowl ve rice paper rolls bulunuyor. Tüm dünyada Pan Asya mutfağının yükselişe geçmesiyle trend olan poke ise suşinin açık hali olarak tarif edilebilir. Rice paper roll ise bir çeşit pirinç yufkasıyla yapılan suşi. Poke ve ramen tabakları oldukça doyurucu ve büyük.

Rice paper rolls tabaklarınıysa  ana yemek olarak değil de başlangıç olarak değerlendirirseniz hayal kırıklığına uğramazsınız. Yemekler oldukça lezzetli. Çünkü noodle’dan soslara mümkün olduğunca her şey kendileri tarafından yapılıyor. Bu da yemeklerin lezzetine pozitif olarak yansıyor. Ancak bekleme süreniz uzuyor. Bazı içerikler menüde yazmadığı için bir sürprizle karşılaşmamak için önceden sormanızda fayda var. Ramen ve poke bowl fiyatları 26-33 lira aralığında. Oldukça küçük bir alana sahip restoranın bar bölümünde de yemek yemek mümkün. Öğlen ve akşam servisleri oldukça yoğun oluyor, rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Pazar günleri hariç her gün 11.30-22.30 saatleri arasında açık.

DOĞALA YAKIN

Nişantaşı’nda Pan Asya mutfağının en iyi temsilcilerinden olan mekanda servis edilen hemen her şey kendi mutfaklarında günlük olarak imal ediliyor. Buna  ramen içinde kullanılan noodle da dahil. Bu sebepten ürünler de çok lezzetli.

Teşvikiye Mah. Teşvikiye Fırın Sok. Polat 3 Ap. No: 3A Nişantaşı / 0212 246 06 07 /

Yazı: AYNUR ERDEM Fotoğraflar: GARO MİLOŞYAN

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar