Ana SayfaŞEHİR REHBERİYENİ MEKANLARLÜBNAN USULÜ MODERN MEYHANE

LÜBNAN USULÜ MODERN MEYHANE

Nişantaşı farklı mutfak ve ambiyansa sahip restoranlarıyla ünlü. Ancak Mim Kemal Öke Caddesi bu çeşitlik arasından sıyrılıp diğerlerinden bir adım öne çıkıyor gibi. Geçtiğimiz yıldan itibaren fine dining kategorisine dahil edebileceğimiz restoranlarıyla öne çıkmaya başladı. Bu caddenin yeni fine dining restoranı ise L’Orient İstanbul. Caddenin hemen başında açılan mekanın alt katına ise komşuları olan Must’ın yeni kulübü açılıyor, buradan müjdesini verelim. Lübnan mutfağının en iyi temsilcilerinden L’Orient İstanbul, ilk bakışta lezzetli yemekleri, sunumları ve şık dekorasyonuyla dikkat çekiyor.

L’Orient İstanbul’un geleneksel Lübnan mutfağının orijinal damak tadı ile birleşen menüsü, dozunda bir şıklıkla birleşiyor. Mekanın yemekleri de dekorasyonu ve ambiyansı sizi İstanbul’dan Beyrut’a ışınlıyor adeta. Mutfak, Lübnan’ın bilinen şeflerinden Pierre Khoury’e emanet. Ayrıca L’Orient’te meze ve yemeklerde kullanılan tüm baharatlar ve malzemeler de Lübnan’dan özel olarak getiriliyor.

L’Orient’in konsepti de menüsü bizim modern meyhanelerimizle çok benziyor. Lübnan mutfağı denince akla ilk gelen enfes humus falafel çeşitleri, moutabbal, rahep, kebbe ve sayamadığımız kadar sıcak/soğuk meze
çeşidine muhteşem sunum ve lezzetteki ana yemek eşlik ediyor. Yemek öncesinde ve aralarda damak temizlemek için bizim de geleneksel Osmanlı mutfağında sayısız çeşidi bulunan şerbetler ikram ediliyor. Tatlılarıysa buradan ayrı olarak başlı başına bir yazının konusu olmayı hak ediyor.

Mim Kemal Öke Cad. No: 3/A Nişantaşı / 0212 226 96 00 

DETAY

Tatlı zamanlar

Lübnan mutfağının en ünlü geleneksel tatlıları kendi yorumlarıyla listeye alınmış. Hem göze hem mideye hitap eden lezzetli başlangıç ve ana yemeklerden sonra yeriniz kalmayacağını düşünüyorsunuz değil mi? L’Orient İstanbul’da öyle olmuyor çünkü tatlıları ağır sanmanıza rağmen yemeğin üstüne şahane bir hafiflik hissediyorsunuz. Yanında Türk kahvesine benzeyen kahvelerinden istemeyi unutmayın.

Yazı: AYNUR ERDEM

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar