Ana SayfaŞEHİR REHBERİYENİ MEKANLARPANORAMİK İSTANBUL MANZARASI

PANORAMİK İSTANBUL MANZARASI

Hisar Buselik açılmasının üzerine çok zaman geçmemesine rağmen gördüğü ilgi üzerine yeni şubesini Tünel’de Tünel Buselik ismiyle açtı. Modern meyhane konseptindeki Tünel Buselik, Tünel Residence Teras’ın en üst katında muhteşem 360 derecelik İstanbul manzarasıyla özel ilgi görüyor. Anadolu’ya özgü mezelerin sunulduğu Buselik’de yemeklere Türkçe şarkılar eşlik ediyor. Eski meyhane kültürünü modern bir bakış açısıyla sunan mekanın bir yanı Galata Kulesi bir yanı Sultanahmet bir yanı Haliç manzarasına bakıyor.

Geleneksel İstanbul meyhane lezzetlerine Ege lazzetleri eşlik ediyor. Mezeler arasında topik, badem ve fıstıklı Girit ezmesi, vişneli pancar, fırında otlu levrek, atom oldukça lezzetli. Ara sıcaklar arasında güveçte yaprak ciğer, pastırmalı sıcak humus, sıcak ot kavurma, karides saganaki, güveçte kokoreç, İzmir tulum peynirli köz patlıcan ilk dikkat çekenler. Ana yemekler arasındaysa et severlere et, balık sevenlere ise mevsiminde balık seçenekleri sunuluyor. Bizim favorimiz Boşnak köftesi oldu. Sütlü kabak tatlısı ve tahin helvalı katmer ise yemeği taçlandıracak kadar lezzetli. Mekanın mutfağına giren her ürün mevsiminde ve mümkünse yöresinden tedarik ediliyor. Yerel üreticilerin desteklendiği Buselik’de limitsiz menü 225, limitli menü ise 175 lira.

DANS ETMEK VE EĞLENMEK İSTEYENLERE DE HİTAP EDİYOR

Mekan pazartesi hariç 16.00-01.00 arasında hizmet veriyor. Çarşamba, cuma, cumartesi günlerinde saat 21.00’den sonra DJ performansı bulunuyor. Özellikle gün batımını izlemek için İstanbul’un en iddialı mekanı olabilir! Pazar günleri 14.00’de kapılarını ‘pazar rakısı’ konseptiyle erkenden açıyor.

Meşrutiyet Cad. No: 96 Şişhane / 0212 292 10 02 / buselikmeyhane

Yazı: Aynur Erdem

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Populer Yazılar